Tarkan o haberi paylaştı: 'Flamingolar mı yoksa yol mu?'

Megastar, FOX'un haberini Instagram hesabından paylaştı.

Tarkan o haberi paylaştı: 'Flamingolar mı yoksa yol mu?'

Çevreye olan duyarlılığı ile bilinen Megastar Tarkan, kişisel Instagram hesabından Doğa Derneği'ne ait bir paylaşımı kendi sayfasına yükledi. Yapılan paylaşımda FOX Ana HAber'de Fatih Portakal'ın sunduğu bir haberin videosu vardı ve üzerinde "Flamingolar mı yoksa yol mu?" yazıyordu.

Videonun altında ise şu duyuru yer aldı:

"İzmir Körfezi Geçiş Otobanı ile ilgili tartışma büyüyor. Doğa Derneği, EGEÇEP, TMMOB ve 85 kişi İzmir Körfezi’ne yapılması planlanan otoban bağlantılı köprü projesine dava açarak çevresel etki değerlendirme raporu “olumlu” kararının iptalini istemişti. Kamu kuruluşları, akademisyenler ve sivil toplum uzmanlarının 35 yıldır izlediği Gediz Deltası’nda geçtiğimiz sene yaklaşık 20 bin çift flamingo kuluçkaya yatmış, Doğa Derneği deltada üreyen flamingoların önemli bir kısmının köprü yapılması planlanan bölgede beslendiğini ve deltanın UNESCO dünya doğa mirası kriterlerinin tamamını sağladığını ortaya koymuştu. Flamingoların otoban mücadelesi geçtiğimiz günlerde Fox TV ana haber bülteninde yer aldı. Magma Dergisi ve Doğa Derneği Gediz Deltası'nı tanımak ve flamingoların yanında olmak için 14 Ocak'ta deltada buluşuyor. Siz de katılın!"

 

#Repost @dogadernegi (@get_repost) ・・・ İzmir Körfezi Geçiş Otobanı ile ilgili tartışma büyüyor. Doğa Derneği, EGEÇEP, TMMOB ve 85 kişi İzmir Körfezi’ne yapılması planlanan otoban bağlantılı köprü projesine dava açarak çevresel etki değerlendirme raporu “olumlu” kararının iptalini istemişti. Kamu kuruluşları, akademisyenler ve sivil toplum uzmanlarının 35 yıldır izlediği Gediz Deltası’nda geçtiğimiz sene yaklaşık 20 bin çift flamingo kuluçkaya yatmış, Doğa Derneği deltada üreyen flamingoların önemli bir kısmının köprü yapılması planlanan bölgede beslendiğini ve deltanın UNESCO dünya doğa mirası kriterlerinin tamamını sağladığını ortaya koymuştu. Flamingoların otoban mücadelesi geçtiğimiz günlerde Fox TV ana haber bülteninde yer aldı. Magma Dergisi ve Doğa Derneği Gediz Deltası'nı tanımak ve flamingoların yanında olmak için 14 Ocak'ta deltada buluşuyor. Siz de katılın! Buluşma yeri ve saati: 14 Ocak 2018 Bostanlı Balıkçı Barınağı - 10:00 İletişim: 0542 533 30 18 eyup.simsek@dogadernegi.org #FlamingomaDokunma #DirenFlamingo

Tarkan Tevetoğlu (@tarkan)'in paylaştığı bir gönderi ()

Sayfa Derleme Süresi: 4.6938 saniye